top of page
Mataszkowie wśród skał Ojcowa - okładka - kwadrat.jpg

Mataszkowie wśród skał Ojcowa

Piękna przyroda: JASKINIE, SKAŁY, LASY I RZEKA obok starych zamków i młynów. MATASZKOWIE odwiedzają Ojcowski Park Narodowy i próbują rozwiązać tajemnicę starej notatki związanej ze skarbem powstańców styczniowych z 1863 roku. Nie jest to łatwe, a bywa i niebezpieczne – ktoś próbuje uprzedzić MATASZKÓW…

103888890_1631268700371602_3371684770960

Mataszkowie i widoki Krakowa

Magiczny KRAKÓW z Sukiennicami, Barbakanem, Wawelem, starymi kamienicami i Kazimierzem, a w nim MATASZEK, GRZYBCIO, KASZTANEK, ANIA, OLA wraz z MAMĄ i TATĄ MATASZKA próbują rozwikłać zagadkę zaginionych ZDJĘĆ Natana Kriegera, poznając przy tym krakowskie HISTORIE i ŻYDOWSKĄ kulturę KAZIMIERZA.

Mataszkowie_na_ziemi_wąbrzeskiej_-_kwadr

Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej

Zabytkowy, remontowany DWÓR, piękny PARK i TAJEMNICA zaginionej części muzealnej KOLEKCJI – MATASZEK, GRZYBCIO, KASZTANEK i ANIA próbują rozwikłać kolejną ZAGADKĘ, tym razem odwiedzając wieś NIEDŹWIEDŹ i spędzając wakacje pod NAMIOTEM. Kolejne, odnajdywane WIERSZE i tajemnice słów prowadzą Mataszków do niezwykłych miejsc ZIEMI WĄBRZESKIEJ.

Mataszkowie wśród skał Ojcowa - okładka - kwadrat.jpg

Mataszkowie i gdańska zagadka

Kolejna część przygód Mataszków prowadzi nas do pięknego i starego GDAŃSKA. MATASZEK, GRZYBCIO i KASZTANEK wraz z rodzicami i Wujkiem spędzają wakacje w starej KAMIENICY i poznają gdańskie MUZEA, pełne uroku ULICZKI oraz zakamarki kościoła i ulicy MARIACKIEJ. Zagadkowy znak i stary notes oraz tajemnicze znaki świetlne składają się na fascynującą ZAGADKĘ… 

Mataszkowie wśród skał Ojcowa - okładka - kwadrat.jpg

Mataszkowie i mazurska przygoda

Trzecia część przygód Mataszków i kolejne niezwykłe miejsce – tym razem Mazury, ze swoją przyrodą, historią i architekturą. Mataszek, Grzybcio i Kasztanek wraz z rodzicami i wujkiem poznają Dolinę Krutyni z Wojnowem na czele, odkrywają tajemnice dawnego klasztoru, odwiedzają cmentarze staroobrzędowców, poznając także ich niezwykłą historię, tradycje i zwyczaje, a pomaga im w tym Ola – dziewczynka, która o Dolinie Krutyni wie prawie wszystko.

Mataszkowie wśród skał Ojcowa - okładka - kwadrat.jpg

Mataszkowie i skarby Torunia

Kolejne wakacje Mataszków i kolejne niezwykłe przygody. Tym razem Mataszek, Grzybcio i Kasztanek wraz z rodzicami i Wujkiem odkrywają Toruń – Stare i Nowe Miasto, dawne przedmieścia, miejsca znane i te mało popularne. Pasjonująca historia Torunia, liczne zabytki, tajemnicze miejsca i detektywistyczne zdolności Mataszków doprowadzają ich na ślad skarbu. A wszystko to wśród gotyckich budowli, XIX-wiecznej twierdzy, pruskiego muru, ponad stuletnich kamienic i wielu innych architektonicznych świadków historii miasta.

Mataszkowie wśród skał Ojcowa - okładka - kwadrat.jpg

Mataszkowie i tajemnice Helu

Piękne, słoneczne lato na Półwyspie Helskim, latarnia morska, fortyfikacje i… tajemnice: zardzewiałe klucze, tunel, szyfry i obrazy. Czy Mataszkowi, Grzybciowi i Kasztankowi uda się zebrać wszystkie wskazówki? Dokąd one prowadzą? Trójka przyjaciół wraz z rodzicami przeżywa niezwykłe wakacje, wspaniałe, nierzadko niebezpieczne, ale zawsze pasjonujące, przygody nad Bałtykiem, wśród helskich sosen i zabytków owianych wojennymi tajemnicami.

bottom of page